Connect
To Top

Наука показує, що шльопання може негативно вплинути на поведінку дітей

«Покладіть стрижень і зіпсуєте дитину», – йдеться в заяві, але нові дослідження вказують на зовсім інший висновок. За словами вчених з Університету Міссурі, шльопання малолітніх дітей може негативно вплинути на майбутній темперамент через десятиліття.

Незважаючи на те, що більшість американців схвалюють прочуханку, дані показують, що це не тільки неефективний спосіб дисциплінування, а й насправді має протилежний ефект. Мета-аналіз в 2016 році з використанням даних про більш ніж 150 000 дітей за 50-річний період пов’язаний з тілесним покаранням з агресією, антисоціальною поведінкою, проблемами психічного здоров’я, когнітивними труднощами і низькою самооцінкою, серед інших негативних результатів. В принципі, тільки тому, що ваші батьки нашльопали, ви не маєте на увазі, що це гарна ідея, щоб шльопати своїх дітей.

Найостанніші дослідження, опубліковані в «Психології розвитку», прийшли до аналогічного висновку, але зокрема розглянули расово різноманітні, малозабезпечені сім’ї, включені в проект раннього початкового дослідження і оцінки. Хоча експерти досі не проводили багато досліджень по цій частині населення, результати раніше виходили проти шльопання.

Використовуючи опитування, домашні візити та інтерв’ю з учителями, вчені виявили, що афро-американські діти, які зазнали суворе покарання у віці 15 місяців, більш схильні проявляти підвищену агресивну і делінквентну поведінку до п’ятого класу. Негативні емоції, такі як дратівливість, передбачали подібні результати серед дітей в Європі та Америці, але обидві групи показали кореляцію між хорошою саморегуляцією і поліпшеною поведінкою пізніше.

«Наші результати показують, як батьки ставляться до своїх дітей в ранньому віці, особливо до афро-американських дітей, значно впливають на їх поведінку», – сказав ScienceDaily Густаво Карло, професор різноманіття Millsap в MU і директор Центру сімейної політики і досліджень MU. «Дуже важливо, щоб батьки утримувалися від фізичного покарання, оскільки воно може мати довгострокові наслідки. Якщо ми хочемо виховувати позитивну поведінку, всі батьки повинні навчити дитину, як правильно регулювати свою поведінку раніше ».

Хоча шльопанці не допоможуть, продуктивна дисципліна може навчити дітей цими цінними уроків. Зосередьтеся на встановленні чітких правил і створенні надійного зв’язку між батьками і дітьми, радить психолог доктор Ванесса Лапойнт, автор Discipline Without Damage. «Наше завдання – переконатися, що нормативна частина мозку цієї дитини заспокоюється, заспокоюється і заспокоюється», – пояснює вона. «Тоді, дотягніть до хвилини очікування наступного разу – і рухайтеся».

Ця проста стратегія може не тільки заспокоїти істерику настрою в даний момент, але і створити дітей для кращу поведінку в довгостроковій перспективі.Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

More in Життя