Як привчити дитину читати?

Як привчити дитину читати?

«Як добре вміти читати,

Не треба мамі докучати …»

Всі пам’ятають ці милі дитячі віршики. З тих пір, коли ми їх заучували напам’ять, пройшло чимало часу. Ми виросли, у багатьох з’явилися власні діти. І тепер вже перед нами, як колись перед нашими батьками, постає питання: «Як привчити свою дитину читати?».

Як привчити свою дитину читати, поради. Здавалося б, малюк знає всі букви і вміє читати … Епоха книжкового дефіциту давно закінчилася, ми купуємо йому найцікавіші, яскраві книжки з гарними картинками, він їх із задоволенням розглядає, але … не читає. Що ж робити?

У цій статті ми дамо Вам декілька простих порад, як привчити дитину читати.

Для початку зробіть так, щоб малюк якомога частіше «спілкувався» з книгою. Поки він не вміє читати сам, читайте йому Ви – регулярно і довго. Коли дитина опанує грамоту, починайте читати вголос по черзі: великий шматок тексту – Ви, маленький – він; потім знову – Ви, потім – він. Поступово збільшуйте його шматки тексту, а свої зменшуйте. У перший час не залишайте його читати одного і про себе, йому це може швидко набриднути, і набуті навички самостійного читання швидко зникнуть.

Ні в якому разі не змушуйте дитину читати насильно і не погрожуєте в разі проступку книгою: читання має у нього асоціюватиметься не з покаранням, а з нагородою, задоволенням.

Якщо Ви самі мало і рідко читаєте, то не варто розраховувати на пробудження інтересу до книг і у малюка: в ранньому віці вони в усьому беруть приклад з батьків. Тому намагайтеся якомога частіше читати не тільки для нього, а й для себе. Не приховуйте при читанні своїх емоцій, плачте або смійтеся, якщо в тексті Вас щось сильно торкнулося. Нехай дитина на інтуїтивному рівні перейметься до книг повагою і цікавістю.

Якщо дитина попросила якоїсь поради, не обмежуйтеся простою відповіддю: постарайтеся підібрати йому книгу, яка підходить по темі його питання. Нехай малюк зрозуміє, що книги здатні не тільки розважати, але й відповідати на багато важливих питань.

Намагайтеся активніше користуватися довідниками і словниками. Якщо дитина запитує значення незрозумілого для нього слова, не поспішайте відповідати відразу, а привчайте його звертатися за відповіддю до книги: знайдіть потрібне слово в словнику або енциклопедії, разом прочитайте, запитаєте, як він зрозумів, і, якщо він зрозумів неправильно, поясніть своїми, доступними словами.

Намагайтеся підбирати дитині тільки ті книги, які, на Ваш погляд, зацікавлять саме його. Не звертайте уваги на останні тенденції та поради чужих людей, підлаштовуватися тільки під інтереси і здібності свого малюка.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, Ви поступово вселите своїй дитині, що читання книг – це корисне і цікаве заняття.

Як привчити дитину читати?
Джерело: timeforwoman.ru

Але після цього не варто розслаблятися і пускати ситуацію на самоплив. Коли проблема, як привчити дитину читати, перестане бути для Вас актуальною, не переставайте його контролювати. Деякі діти починають читати «запоєм», одну книгу за іншою. Але через тиждень не зможуть згадати, про що розповідалося в попередньому творі. Тому намагайтеся після того, як малюк закінчив чергову книгу, поговорити з ним про неї: чи сподобалося йому? Як він зрозумів основну думку? Чи зможе переказати?

Інша крайність постійного читання – бажання втекти від дійсності, сховатися в книжкових фантазіях. Не дозволяйте дитині замикатися в собі і йти з головою в придуманий світ, частіше спілкуйтеся з ним, обговорюйте його справи поза домом, дізнавайтеся про його проблеми, вирішуйте їх разом.

Пам’ятайте, що читання має розвивати кругозір маленького чоловічка, а не його комплекси.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.