Connect
To Top

Що таке NFC і де вона застосовується?

Де застосовується та що таке NFC? Термін «NFC» останнім часом вживається все частіше і частіше, коли мова заходить про смартфони і оплати. У Росії вже кілька місяців працюють Apple Pay і Samsung Pay, а недавно запустилася і система Android Pay. У більшості нових смартфонів модуль NFC вбудований, однак його наявність не відразу впадає в очі. Так що ж це таке? Пояснює сайт цікавих новин TMGinfo.

NFC – це стандарт бездротової передачі даних

Ці три букви є абревіатурою від «Near Field Communication», що на практиці означає «комунікація між двома елементами, розташованими близько один до одного».

Особливістю даної технології як раз і є саме те, що два пристрої повинні знаходитися в безпосередній близькості, на відстані буквально кількох сантиметрів один від одного, щоб передача даних відбулася.

Звідси випливає найбільша перевага NFC: даний вид зв’язку надзвичайно безпечний по відношенню до «прослуховування» ззовні. Потенційні злочинці повинні наблизитися до вас впритул, щоб роздобути дані, що передаються.

Швидкість передачі інформації на рівні 424 Кбайт / з хоча і нижче, ніж, наприклад, у випадку з Bluetooth, але цього цілком достатньо, щоб за частки секунди відправляти невеликі обсяги даних, наприклад інтернет-посилання.

Новини технологій повідомляють, що таким чином, модуль NFC забезпечує швидку, просту і безпечну можливість передачі даних через мобільний телефон, завдяки якій істотно знижується ступінь загрози безпеки, в порівнянні з тим, як це буває при інших, альтернативних видах комунікації.

Таким чином, для багатьох користувачів даний метод має свої переваги, а питання “що таке NFC” та навіщо він потрібен відпадає.

Читайте також: Чи можливий секс в космосі?

Де може використовуватися NFC?

У найближчому майбутньому технологія NFC повинна стати стандартом комунікацій в багатьох областях. Ми зібрали для вас кілька прикладів:

  • Обмін даними між смартфонами або планшетами: тут NFC досить широко використовується вже сьогодні. Наприклад, якщо ви будете тримати два Android-пристрої NFC-чіпами один до одного, то зможете передати дані буквально одним кліком – наприклад, посилання, контактні дані або навіть фотографії
  • Безготівкова оплата: багато великих магазинів в світі вже підтримують PayPass (система безконтактних платежів Mastercard) і PayWave (аналогічно від VISA), а таке приймають Apple Pay, Samsung Pay і Android Pay. Для цього достатньо в потрібний момент просто прикласти до терміналу смартфон або забезпечену NFC-модулем кредитну картку. Це працює швидше і безпечніше, ніж інші звичні методи. Крім того, такий спосіб оплати можна іноді зустріти і в автоматах з продажу проїзних квитків.
  • Передача інформації за допомогою NFC-тегів: існує можливість забезпечити спеціальним чіпом, наприклад, рекламний плакат, щоб потім запрограмувати в цей тег посилання на веб-сайт або відповідну календарну нотатку. NFC-теги можна придбати і для особистого користування, щоб потім запрограмувати на свій розсуд і використовувати для управління смартфоном.
  • Смартфон в якості вхідного квитка: також можна досить легко уявити собі ситуацію, коли придбані квитки, наприклад, на концерт, можна буде брати з собою чисто в цифровому вигляді. На вході потрібно буде тільки докласти смартфон до відповідного NFC-тегу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

More in Робота