Чим можна замінити пральний порошок?

Чим можна замінити пральний порошок?

Дорогі жіночки продовжуємо Вас навчати, як і чим можна замінити пральний порошок. Перший матеріал на цю тему, читайте за посиланням.

Шукаємо альтернативу пральному порошку Ставити питання про те, чим замінити звичайний пральний порошок, ставити потрібно. Але для початку варто згадати дві умови успішної та ефективної прання. По-перше, не потрібно збирати купу брудної білизни, воно відпирається значно легше, якщо не лежить днями в білизняний кошику, а потрапляє в тазик відразу після забруднення. Другим запорукою легкої прання є м’яка вода. Відрізнити м’яку воду від жорсткої вам допоможе простий експеримент: потрібно опустити в склянку з гарячою водою трохи мильної стружки і подивитися на реакцію. Якщо стружка повністю розчиниться в воді, а після охолодження розчин виявиться прозорим, значить вода м’яка. А якщо воно ніби згорнеться пластівцями, випаде осадом або на поверхні з’явиться мильна плівка, значить вода жорстка. Завдяки звичайної харчової або миючої соді можна пом’якшити воду будь-якої жорсткості. Для цього треба додати 2-3 столові ложки соди в таз з водою перед тим, як ви замочіть брудну білизну, зберетеся прати або полоскати його. До речі, питання з замочуванням білизни перед пранням дуже актуальне. Сьогодні з появою автоматичних пральних машин господині забули, що це набагато полегшує процес прання і допомагає дбайливіше ставитися до будь-яких тканин, зберігаючи довше їх кольоровість і структуру. При цьому білу білизну варто замочувати в теплій воді на 10-12 годин, а кольорове – в холодній воді тільки на 2-3 години. Легко і швидко відіпрати носові хустки вам допоможе їх замочування в сильно солоній теплій воді. А білі шкарпетки та гольфи для повернення їм колишньої білизни перед пранням можна замочити на 1-2 години у воді, попередньо розчинивши в ній 1-2 столові ложки борної кислоти. Для прання різних тканин потрібно мати під рукою різні склади саморобного прального порошку. Так, наприклад, для прання шовку та вовни, тобто виробів з волокон тваринного походження, підійдуть кисла і нейтральна середовища. Для прання речей з льону та бавовни, тобто з рослинних волокон, потрібно лужне середовище. А для синтетики і штучних тканин – помірно лужне середовище. Тепер перейдемо до натуральних засобів, які допоможуть замінити пральний порошок і начисто відіпрати білизну з різних тканин будь-забрудненості. Бура (тетраборат натрію), мило господарське, або миюча сода (гідрокарбонат натрію). Перш за все, потрібно подбати про ті одяг і речі, які до цього моменту безпосередньо контактували з пральним порошком – їх потрібно звільнити від залишків хімічних реактивів, які мають властивість накопичуватися в волокнах будь-якого полотна, особливо бавовняного. Для цього потрібно все речі випрати вручну або в пральній машинці в настільки гарячій воді, наскільки витримає той чи інший вид тканини, при цьому додавши в таз з водою або відсік пральної машинки по 50 мл миючої соди для прання кожної партії білизни. Тепер можна приступити до освоєння рецепту екологічно чистого прального порошку, який послужить відмінною заміною промисловим хімічним складом. Для цього треба змішати:

  • 250 мл мильної стружки (господарське або дитяче мило натерти на тертці)
  • 125 мл господарської соди
  • 125 мл бури.

Суміш зберігати в підходящій для цього коробочці або баночці з щільно закритою кришкою. Додавати по 125 мл цієї суміші безпосередньо в барабан пральної машинки після закладки білизни. Як ополіскувач і для пом’якшення білизни можна використовувати винний оцет – додавати по 125-250 мл в відсік для ополіскувачів пральної машини. Продовження читайте за посиланням.  

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.