Взуття з нубуку – як правильно доглядати?

Взуття з нубуку

Взуття з нубуку сьогодні є практично в кожному будинку. Носять його і чоловіки і жінки, зовсім різні люди як матеріального, так і соціального стану. Це гарний і досить практичний матеріал. Він є як би проміжною ланкою між звичайною гладкою шкірою і ніжною замшею. Буває натуральним і штучним.

Але, як і будь-яке взуття, туфлі, черевики або чоботи з нубуку вимагають догляду, в деяких випадках навіть більш делікатного, ніж ті, що виконані з іншої сировини. Тільки так вони довгий час будуть носитися, зберігати форму і радувати власника прекрасним зовнішнім виглядом. Звичайно, у продажі зараз є багато спеціальних засобів і пристосувань, тому утримувати їх в порядку є доволі можливим завданням.

Взуття з нубуку: як за ним доглядати?

При покупці такого взуття бажано відразу ж придбати і засіб, спеціально призначене для догляду за даним матеріалом, наприклад, у вигляді аерозолю, що дуже зручно у використанні. Звичайні креми для шкіри тут категорично не підійдуть. Знадобиться і особлива щіточка, яку застосовують саме для нубуку. Нове взуття рекомендується відразу після покупки обробити спеціальним складом – аерозолем, потім дати йому можливість вбратися і висохнути природним шляхом, а після цього вже розтерти ворсинки щіткою.

В першу чергу, на що потрібно звернути увагу при догляді за нубуком: цей матеріал боїться води. Тому для сирої і дощової погоди він мало підходить. Обробка взуття перед виходом на вулицю спеціальним складом, звичайно, в якійсь мірі допомагає уникнути його промокання, але не повністю.

Взуття з нубуку як чистити
Джерело: poradumo.pp.ua

Щоразу після приходу додому взуття з нубуку слід очистити від слідів бруду та пилу щіточкою, потім при необхідності обробити аерозолем. Якщо ж туфлі або чоботи з цього матеріалу забруднилися дуже сильно, то зняти такі забруднення можна губкою, змоченою у воді, до якої іноді додають нашатирний спирт. Після того, як вони висохнуть, просочити спреєм відповідного кольору, почекати до повного висихання, розправити ворсинки спеціальною щіточкою для нубуку. Так само видаляються і сольові розводи на взуття взимку, коли вулиці обробляють реагентами. Не рекомендується сушити почищене вологе взуття біля опалювальних пристроїв і на батареї опалення.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.