Як доглядати за черепахою в домашніх умовах?

Як доглядати за черепахою в домашніх умовах?

Люди тримають удома як домашніх вихованців самих різних, часом досить екзотичних, тварин. Необхідно чітко розуміти при придбанні, наприклад, черепахи, як доглядати за нею, які умови утримання їй потрібні. Це не іграшка для дітей і не розвага для дорослих, а жива істота, якій потрібен не менший догляд, ніж звичним там кішкам і собакам. У міських умовах найчастіше зустрічаються водні і сухопутні черепахи, набагато рідше – болотні.

Догляд за черепахою сухопутною

Для утримання в квартирах найбільшого поширення набула середньоазіатська черепаха. Доглядати за нею не дуже складно, але цей вихованець вимагає все-таки регулярного уваги. Тварина необхідно забезпечити не тільки повноцінним харчуванням, а й комфортними умовами проживання.

При придбанні сухопутної черепахи знадобиться відразу ж купити тераріум, який повинен бути в 3 рази більше по ширині розмірів тварини. Неприпустимо просто тримати вихованця в коробці, небажано і дозволяти йому гуляти вільно по квартирі, адже в темряві на нього можна випадково наступити. Крім того, черепахи бояться протягів. Тому, розгулюючи по підлозі, вони можуть застудитися.

На дно тераріуму слід насипати грунт, товщиною близько 3 см, який потрібно не часто, але періодично замінювати. Бажано там же розмістити коробку, в яку тварина при необхідності буде ховатися. Цих черепах утримують при температурі в межах від 20 до 30 градусів. Влітку в теплу погоду улюбленця можна винести прогулятися на свіжому повітрі. А взимку над тераріумом краще встановити спеціальну лампу для підігріву і імітації сонячних променів. Для годування використовують переважно рослинну їжу і каші, іноді дають трохи м’яса або риби.

Як доглядати за черепахою в домашніх умовах?
Джерело: farm6.staticflickr.com

Догляд за черепахою водяною

У міських умовах найбільш часто зустрічаються  водні червоновухі черепахи. Дуже важливо правильно обладнати для них відповідне житло. Краще придбати акватераріум, в якому вихованець зможе спокійно плавати, що вони і люблять робити, проводячи в воді велику частину часу. Там же повинен бути обов’язково і острівець для відпочинку тварини, без нього черепаха просто потоне. Над ним бажано встановити спеціальну лампу для підтримання температурного режиму близько 25-30 градусів. Воду змінюють приблизно раз на місяць.

Щоб черепаха була здоровою, їй потрібен правильний раціон харчування, який складається не тільки з рослинного, але і обов’язково тваринного походження їжі. До того ж, їжа для вихованця повинна бути різноманітною, інакше він може захворіти.

Знаючи, як доглядати за черепахою в умовах квартири, ви зможете забезпечити їй повноцінне життя в неволі і зберегти здоров’я свого улюбленця. Вони швидко прив’язуються до людини і можуть стати справжнім другом на довгі роки.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.