Як можна економити воду в квартирі?

Як економити воду

З ростом суми платежів за комунальні послуги все більше людей починає замислюватися про способи економії води. Адже в багатьох квартирах зараз встановлені лічильники витрат, тому від нас самих залежить, скільки в підсумку ми заплатимо за споживання такого необхідного в побуті ресурсу. Раніше ми думали, як економити електроенергію в квартирі, а сьогодні порадимо: як економити воду.

Як економити воду в туалеті і ванній?

Часто при гігієнічних процедурах і відвідуванні туалету ми витрачаємо воду трішки бездумно. Іноді тут позначається усталена звичка, яка прийшла ще з тих часів, коли платіж за воду був фіксованим. Тепер її економія стала більш актуальною. Щоб вода не лилася даремно, можна звернути увагу на такі моменти:

 • При чищенні зубів, пілінгу обличчя або гоління немає необхідності тримати кран відкритим протягом всього процесу, краще включити воду після закінчення процедури. А для споліскування порожнини рота після чистки зубів досить набрати воду в стаканчик.
 • У деяких випадках прийом ванни простіше замінити простим прийомом душу, витративши при цьому води майже в 2 рази менше.
 • Для економії витрати води у ванній краще встановити змішувач з одним важелем, а на душ поставити водозберігаючу насадку.
 • При несправному унітазі непомітно протягом доби в каналізацію йде досить великий обсяг води. Потрібно перевірити його справність, при необхідності провести ремонт. А ще краще замінити старий унітаз сучасною моделлю, наприклад, з двома кнопками, що дозволить використовувати той режим зливу води, який потрібен в даний конкретний момент.
 • Не варто викидати будь-яке сміття в унітаз і витрачати воду, щоб його змити в каналізацію. У деяких випадках краще скористатися відром для сміття, яке винести потім на смітник.
 • Мити руки у ванній можна, зливаючи воду не в раковину, а в відро або таз. Потім цю воду використовувати при зливі в унітазі.
як економити воду
Джерело: dreamfood.ua

Як економити воду при пранні та прибирання?

Стираючи білизну і прибираючи квартиру, води можна витратити досить багато. Але її витрата можливо проконтролювати і значно зменшити. що потрібно для цього зробити?

 • Виробляти повне завантаження пральної машини.
 • При невеликій кількості білизни користуватися економним режимом прання, якщо він є.
 • При ручному пранні використовувати воду після споліскування білизни для інших цілей, наприклад, для прибирання або зливу в туалеті, адже вона практично чиста.

Способи економії води на кухні

Води можна витрачати набагато менше, ніж ми звикли, і при роботі на кухні – при митті посуду або приготуванні їжі. Щоб заощадити її витрата при цих щоденних заняттях, є сенс скористатися наступними порадами:

 • рибу або м’ясо краще розморожувати при нульовій температурі в холодильнику, а не під струменем включеної води;
 • для чищення овочів можна набрати в тазик воду, а не тримати її включеної;
 • при приготуванні страв, що вимагають частого змочування або споліскування рук (наприклад, приготування тіста для випічки або пельменів), простіше тримати поруч миску з водою, ніж відкритий весь час кран;
 • намалювати посуд при закритому крані, відкриваючи воду вже при її споліскування. Або використовувати в цілях миття тазик з водою, а кран включати при остаточному обполіскуванні посуду. Забруднену воду можна так само використовувати при зливі в туалеті;
 • для споліскування посуду від мильного розчину цілком достатньо, якщо кран включений на половину потужності, а не на повну.

І ще одна порада наостанок: вартість кубометра гарячої води зазвичай в 4-5 разів більше, ніж холодної, тому, при ручному пранні або миття посуду можна використовувати не гарячу, а холодну воду, підігріту на плиті до необхідної температури.

Зазначені способи економії води дозволять витрачати її значно менше, що неодмінно позначиться і на зменшення сум оплачуваних квитанцій. Якщо ж ви знаєте ще, як можна знизити витрату води, поділіться з іншими читачами своїми порадами в коментарях до даної статті.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.