Чи можна прати ковдри та як саме?

як прати ковдри

При будь-якому, навіть самому дбайливому використанні, ковдрі може знадобитися очищення від забруднень, отриманих в процесі його використання. Якісь плями досить легко видалити за допомогою щітки, мильного розчину або засобу для виведення плям. Але в деяких випадках потрібні більш кардинальні заходи – хімчистка або прання. А чи можна прати ковдри? І як це краще зробити в домашніх умовах? Багато що залежить від матеріалу цієї постільній приналежності і складу її внутрішнього наповнення.

Вовняна ковдра: як її прати?

Ковдрам з верблюжої або овечої вовни більше рекомендована хімчистка, ніж прання. Адже в результаті нього є ймовірність, що вовняна поверхня зваляється. Але випрати такі вироби все-таки можна, тільки діяти потрібно досить акуратно. Прати ковдри з вовни краще руками у ванні з м’яким миючим засобом. Але можливо зробити це і в пральній машині при режимі для виробів з вовни. Температура води – не більше 30 градусів.

Сушать таку постіль в розправленому вигляді горизонтально. Вниз потрібно підстелити тканину, щоб волога швидше вбиралася. Під час сушіння ковдру потрібно перевертати.

Ватяні і пухові ковдри: чи можна їх прати?

Якщо немає можливості здати пухова ковдра в хімчистку, випрати його можна руками або в пральній машині, якщо вона туди поміститься. Вибирається режим делікатного прання, а температура – не більш ніж 30 градусів. Бажано використовувати миючі засоби, які призначені для прання виробів. Основною проблемою може стати сушка такої постільної приналежності. Адже пух сохне досить довго, в результаті чого може з’явитися затхлий запах. Тому температура в приміщенні при сушінні повинна бути високою. Сушать ці ковдри розправленими, часто перевертають і збивають руками, щоб пух НЕ залежався.

Ватяні ковдри прати взагалі не рекомендовано. Адже вату, яка виступає в якості наповнювача, розправити не вийде, як у випадку з пухом. Вона все одно залишиться грудками. Тому ці вироби здають в хімчистку або чистять поверхнево від плям мильним розчином і щіткою без сильного намочування.

А як прати ковдри інших видів?

Прання жаргонних ковдр не представляє собою особливих ​​проблеми. Вони легко перуться, але вода не повинна бути надмірно гарячою, інакше такі вироби дадуть усадку. А сушити їх можна на мотузці в розправленому вигляді. Після просушування такі ковдри бажано погладити, так вони будуть виглядати краще.

Джерело: pad1.whstatic.com

Бамбукову ковдру можна спокійно випрати руками або в пральній машині рідким засобом, що не містить відбілювача. Температура води – 30 градусів, режим – делікатне прання. Ці вироби вимагають дуже ретельного полоскання, щоб волокна бамбука після прання розправилися.

Синтапонові ковдри та вироби з холлофайберу випрати досить легко, до того ж, вони швидко сохнуть. Перуть їх при температурі води близько 30-40 градусів в режимі делікатного прання будь-яким миючим засобом, бажано з повторним полосканням. Сушать розправленими на мотузці.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.