ОФІСНИЙ ТЕАТР: НАЙВИДАТНІШІ РОЛІ

Офіс – маленький театр. І не важливо, ким ви є за його межами, – на роботі кожен співробітник справно грає відведену йому роль. І мова йде не про професійні обов’язки, а про образи, які нерозривно асоціюються з колегами, які опинилися з нами в стінах одного офісу. Ролей багато, є серед них і зовсім незавидні. Ми порадимо як розпізнати в своєму оточенні позитивних і негативних героїв? Які функції вони виконують?

Дійсно, іноді немає ніякої необхідності ходити в кіно або театр, щоб стати свідком того, як на ваших очах розгорнеться черговий гострий сюжет, – досить дозволити собі невелику перерву посеред робочого дня і подивитися по сторонам. Не виключено, що кращі представники літературного світу могли б побажати опинитися на вашому місці – настільки нетривіальні персонажі часом населяють офіси.

ОФІСНИЙ ТЕАТР: САМІ ВИДАТНІ РОЛІ

ЧАХЛИК НЕВМЕРУЩИЙ

Чахлик невмирущий ОФІСНИЙ ТЕАТР: САМІ ВИДАТНІ РОЛІ
Джерело: static.tet.tv

З цим персонажем хоча б один раз зіштовхувався кожен з нас. Чому «безсмертний»? Та тому що швидше за людина знову перетвориться в мавпу, ніж він поступиться своїм місцем наступнику. Крісло керівника «Кощій» закріпив за собою на віки вічні. Як і в однойменною казкою, він може бути старий і старезний, при цьому краще, коли він все ж перебуває в твердому розумі і пам’яті.

У чому складність? У такого «пустившого коріння» керівника зазвичай є коло наближених осіб, потрапити в який немає жодних шансів, будьте ви хоч семи п’ядей у ​​чолі. Отже, не варто розраховувати на швидке кар’єрне зростання в компанії, якою керує «Кощій».

Важливо! Проте HR-фахівці відзначають, що є ймовірність виділитися з натовпу, якщо у вас цікаве хобі, ви амбітні, відкрито висловлюєте свою думку і не боїтеся засудження – «Кощіям» подобаються ті, хто нагадує їх самих в молодості. Попрацювати під керівництвом керівника із залізною хваткою, яким в більшості випадків і є «Кощій», – мрія будь-якого початківця фахівця.

Такий варіант підійде вам, якщо мрієте про блискавичний кар’єрний зліт – не ваш коник і ви готові на час приборкати свою гординю, щоб дістати жадану запис в трудовій книжці.

ВАСИЛІСА ПРЕКРАСНА

ОФІСНИЙ ТЕАТР: САМІ ВИДАТНІ РОЛІ
Джерело: 3bogatirya.ru

Їй заздрить весь офіс, в крайньому випадку, його жіноча половина – точно. І як тільки вона все встигає? Розумниця, красуня, з роботою справляється на ура на заздрість колегам, кар’єра йде в гору, і в залицяльники їй дістався майже принц – самий завидний хлопець в офісі. Ось тільки чи немає у «Василини» якогось секрету, як у тій самій красуні з казки, на ділі виявилася жабою? Адже стань, наприклад, той факт, що вона – родичка або близька знайома генерального директора, надбанням громадськості, все її кращі якості вмить втратять свою привабливість, зате приводів засуджувати з’явиться безліч.

У чому складність? Якщо трапилося так, що саме вам випало виконувати складну роль «відмінниці», будьте готові до того, що незалежно від того, «жаба» ви чи ні, недоброзичливці знайдуться завжди. Будучи не в змозі гідно прийняти ваш успіх і згораючи від заздрості, вони докладуть максимум зусиль для того, щоб применшити ваші гідності і заплямувати чесне ім’я. Єдина порада: що б там не говорили і незалежно від того, чи відповідають домисли дійсності, – продовжувати йти вперед незважаючи ні на що, з гордо піднятою головою. Зрештою, цілі та засоби – суто особистий вибір, нехай, може, і йде врозріз з поняттями моралі. Але це вже зовсім інша історія.

Важливо! Не варто витрачати час на пересуди в спробах з’ясувати, доброю чи поганою насправді є зразково-показова співробітниця. Не обговорюйте її професійні досягнення – адже роблячи припущення, далеко не завжди коректні по відношенню до «Василини», ви ніколи не можете бути до кінця впевнені в тому, що вони вірні.

БЛАЗЕНЬ ГОРОХОВИЙ

ОФІСНИЙ ТЕАТР: САМІ ВИДАТНІ РОЛІ
Джерело: ic.pics.livejournal.com

Він напевно вам знайомий – постійно зриває терміни і ставить під загрозу успіх усієї операції, мало працює, зате багато ледарює і жартує. Кожен раз, коли вас просто розриває від злості і ви вже майже готові надавати йому стусанів, бо він підвів добру половину колективу, в запасі у нього знаходиться чергова порція несмішних жартів, яка тут же обеззброює вас – так жалюгідний він в своїх спробах розсмішити катів . Вам все ще здається, що персонаж далекий від реальності? Повірте, такі «блазні» є в кожному офісі, і функція у них, до речі кажучи, важлива – грати роль свого роду соціального «амортизатора», згладжує гостроту робочих конфліктів.

Як це працює? «Блазень» готовий до нескінченності приймати на себе агресію і роздратування колег, народжені в суперечках і негаразди з іншими людьми, – адже далеко не з кожним на роботі можна вступити у відкритий конфлікт. Чи правильно це – вже зовсім інше питання. Те, як далеко ви готові зайти, зливаючи негатив на «блазня», визначається багатьма факторами, але в першу чергу особистими моральними засадами і моральними рамками.

У чому складність? Навряд чи варто говорити, що це, напевно, сама незавидна роль з усіх можливих, і найнеприємніше, коли ця роль – ваша.

Щоб дістати її, потрібно мати вражаючий психологічний портрет: невпевненість в собі, нав’язливе прагнення сподобатися оточуючим, непрофесіоналізм, зайва податливість і залежність від чужої думки – ось лише деякі якості, властиві «блазневі» і роблять його вразливим у відносинах з колегами. Якщо у вас вистачило мужності зізнатися собі, що «блазень» серед колег – ви, вважайте, що півсправи зроблено. Проте попереду великий обсяг психологічної роботи з метою позбавлення від цього образу, в залученні якого ви взяли безпосередню участь.

Важливо! В черговий раз прямуючи до головного «веселун» вашої дружної команди з метою як слід подтруніть над ним і підняти свій авторитет в очах колег, згадайте непорушні істини взаємин між людьми і правило бумеранга – знайдіть інший спосіб підняття настрою собі і іншим.

ЧЕРВОНА КОРОЛЕВА

ОФІСНИЙ ТЕАТР: САМІ ВИДАТНІ РОЛІ
Джерело: g04.a.alicdn.com

За законом жанру вона найчастіше займає посаду головного бухгалтера, фінансового директора або голови юридичного відділу. З нею намагаються стикатися якомога рідше, а до походу в її кабінет готуються, як до тортур. Ще б пак, адже вона майже така сама самої правительку з «Аліси», трохи що – вигукує щось близьке за змістом із тепер номінальною фразою: «Голову з плечей!», А її колеги давно переконалися, що простіше скласти іспит з квантової фізики, ніж отримати від неї схвалення фінансового плану або звіту по відрядженню. «Червона королева» може бути міцна в виразах, її поведінку рідко піддається логіці, а вимоги іноді так недоречностей, що вона вже давно дала фору своєї тезки.

У чому складність? Незважаючи на деяку неадекватність, складний характер і невгамовну тягу відступати від загальноприйнятих норм поведінки в колективі, «Червона королева» примудряється знайти лазівку і наблизитися до можновладців, що істотно ускладнює кар’єрний розвиток тих, хто встиг поповнити списки неугодних їй людей.

Важливо! Дивно, але і жорстокосердною «королеві», чия жіноча доля часто виявляється нелегким, людське не чуже. Будьте готові повірити своїм очам, затримавшись одного разу на роботі і застав її скрушно і ридаючій після чергової розмови з недолугих чоловіком. Якщо природна чуйність вам не чужа і ви знаєте, як правильно повестися в такій ситуації (запропонувати води, перекинутися парою загальних фраз, доречно і грамотно пожартувати), є шанси, що «королева» пом’якшиться. Ні, це не означає, що вона буде вам вподобу, але «палити напалмом», швидше за все, перестане. підлиза

ОФІСНИЙ ТЕАТР: НАЙВИДАТНІШІ РОЛІ

ОФІСНИЙ ТЕАТР: САМІ ВИДАТНІ РОЛІ
Джерело: io.ua

Якщо ви були народжені в 80-е, то напевно знаєте популярний тоді мультфільм «Ведмедики Гаммі» і його неповторного персонажа – “підлизу”. При всій несерйозності цього творіння дитячого кінематографа треба віддати належне його творцям – образ дурнуватого гобліна, плазуна перед своїм повелителем, сьогодні виявляється як не можна актуальним.

Найчастіше «підлиза» все ж бувають жінки, в силу своєї більшої природного гнучкості, хоча варіант з чоловіком теж не виключений. На початковому етапі своєї «кар’єри» «підлиза» примудряється стати правою рукою «Червоної королеви», граючи на її пихатість і потреби в мінімальній дозі нормального людського спілкування. Зрештою, щоб обговорювати недолугого чоловіка і перемивати кісточки колегам – теж потрібна компанія. Завдання «підлиза» – проникнути в ряди наближених «Кощія», для досягнення якої він готовий використовувати свої «кращі» якості. Але це – лише наступний етап його «кар’єрного зростання», поки ж він грішить донесеннями на підлеглих і чи справляється зі своєю безпосередньою роботою.

У чому складність? У випадку з «підлизою» легко обманутися – адже варто «Червоній королеві» захворіти або відправитися у відрядження, його немов підміняють. Удавану важливість, зарозумілість і горду ходу немов рукою знімає, і ось перед вами – нормальна людина, відкритий до дружнього спілкування і навіть готовий надати посильну допомогу в робочих питаннях. Не спокушайтеся, він ще здивує вас, підготувавши «Червоної королеви» докладний звіт про вашому непрофесіоналізмі та інших слабких сторонах по її повернення.

Важливо! Можливо, в вас живе тонкий психолог, а завдяки інтуїції і здатності розбиратися в людях вам здаються самі неприступні фортеці, а набитися в друзі до таких, як «Кощій» і «Червона королева», для вас посильне завдання і всього лише питання часу. Однак наступного разу, коли буде велика спокуса вступити в гру і обійти колег в умінні розташувати до себе керівництво ціною власного нещирість, зупиніться і подумайте, а чи дійсно це того варте?

Ще Шекспір ​​сказав, що життя – театр, а люди в ній актори. Якими б талантами ви не володіли, навряд чи посперечаєшся з тим, що до вибору ролей варто підходити як мінімум обдумано. В іншому випадку навіть при здаються на перший погляд вигоди програти можна значно більше, ніж виграти. Адже найстрашніший шкоди ви можете нанести – власним «Я», а заліковувати душевні рани і реабілітуватися у власних очах буває складніше за все.

Залишити відповідь