Косметика – друг чи ворог? Як себе вберегти

Проблеми зі шкірою виникають не тільки у жінок з жирною або схильної до вугрів шкірою. Неприємні сюрпризи нам може підкинути наша декоративна косметика. Невідповідний засіб в змозі зіпсувати навіть ідеальну шкіру обличчя.

Що потрібно знати про ознаки шкірних реакцій на засоби для макіяжу та як виправити ті проблеми що вже з’явилися – порадимо в нашій статті.

Косметика може викликати два типи реакцій: негайну і відстрочену. Якщо проблема з’явилася менш ніж через день після використання нового продукту, причиною, швидше за все, є алергія на якийсь інгредієнт. Однак найчастіше реакція проявляється через тиждень після застосування, тому буває важко пов’язати цю проблему з початком застосування якогось нового засобу. Особливо якщо одночасно з цим ви, наприклад, стали налягати на «неправильну» їжу, в вашому раціоні з’явилося більше жирів.

Якщо у вас чутлива, схильна до прищів шкіра або ви схильні до алергії, вам буде непросто зрозуміти, що стало причиною шкірних проблем. Навіть погода може вплинути, наприклад, якщо вам довелося попітніти під час походу, не змінивши при цьому режим догляду за шкірою. Зміна звичних тканин теж може викликати шкірну реакцію, особливо якщо ви спите на боці і лице контактує з наволочкою.

Косметика - друг чи ворог? Як себе вберегти

Переконайтеся, що справа не в аплікаторі. Якщо ви нехтуєте регулярними чистками косметичних кісточок, на них можуть розмножитися бактерії, що викликають шкірні реакції при використанні будь-якої косметики. Ще можна спробувати синтетичний аплікатор, щоб виключити алергію на натуральні волокна звичайних кистей.

ЩО РОБИТИ

1. ВВОДЬТЕ КОСМЕТИЧНІ ПРОДУКТИ ПО ОДНОМУ

Найкращий спосіб дізнатися, який продукт викликає алергію – не починати одночасно використовувати відразу кілька нових засобів. Оскільки більшість реакцій розвивається за кілька тижнів, намагайтеся не пробувати нові продукти частіше, ніж раз на місяць.

На замітку: Насправді, поки не існує дійсно надійного методу створення косметики, яка б залишала пори відкритими, незважаючи на всі вмовляння виробників. Тому не варто виключати засоби, що не забивають пори, з кола підозрюваних.

2. НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ КОСМЕТИКУ, ЯКА ЗАБИВАЄ ПОРИ

Часто густа косметика з щільною структурою забиває пори, не дивлячись на протилежні обіцянки виробника. Це призводить до появи проблем зі шкірою. Щоб цього уникнути, використовуйте засоби з легкою текстурою, включаючи сироватки, гелі та рідкі засоби. Не варто сліпо довіряти косметиці, що не закриває пори.

Косметика - друг чи ворог? Як себе вберегти
Джерело: www.benesserevillage.it

3. НЕ КОРИСТУЙТЕСЯ КОСМЕТИКОЮ З НЕБЕЗПЕЧНИМИ КОМПОНЕНТАМИ

Хоча до цих пір не існує повного і достовірного списку речовин, які варто уникати за будь-яких обставин, ви можете дещо зробити для захисту шкіри від подразників. Використання продуктів без ароматизаторів піде вашій шкірі тільки на користь. Також варто уникати основних подразників: камфору, спирт, ментол, перцеву м’яту, евкаліпт і цитрусові, включаючи грейпфрут і лайм.

4. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА УПАКОВКУ

Деякі засоби стають живильним середовищем для розмноження бактерій набагато швидше, ніж інші. Тому не купуйте косметику, упаковка якої передбачає контакт засобу з повітрям або руками. Найкраще купувати косметику з дозатором або в тюбику, це знизить ризик розвитку шкірних проблем.

5. МІНЯЙТЕ МАРКИ

Оскільки ви не можете контролювати всі фактори, що викликають шкірні проблеми, найкращим рішенням буде змінити марку косметики, особливо якщо проблеми викликає більш ніж один засіб цього виробника.

Косметика - друг чи ворог? Як себе вберегти
Джерело: your-happy-life.com

6. РОЗБЕРІМОСЯ З ЇЖЕЮ

Токсини в їжі можуть викликати серйозні алергічні реакції, тому не поспішайте звинувачувати косметику. Якщо ви хочете точно дізнатися, який засіб викликає проблеми, не сідайте на нові дієти, не вводьте в свій раціон раніше незнайомі вам продукти одночасно з початком використання нової косметики.

Залишити відповідь