Репетитор – як правильно вибрати та оцінити?

Зі своїм першим репетитором багато школярів знайомляться, коли починається активна підготовка до ДПА та ЗНО. Це не дивно, адже навіть один бал, недобір на шкільних іспитах, може мати вирішальне значення при вступі до обраного вузу. Так як же оцінити ефективність обраного репетитора і на що слід звернути увагу батькам старшокласників?

репетитор Знайти якісного репетитора часом настільки ж складно, як і лікаря або адвоката. І справа не тільки в географічній віддаленості (розвиток інтернет-сервісів частково дозволяє вирішити цю проблему), а й в обмеженій кількості дійсно обдарованих і захоплених своєю професією педагогів. Але якщо потрібен результат, в боротьбі за його досягнення всі засоби хороші. Тим більше в даному випадку нічого, крім уважного ставлення до викладача і успіхів своєї дитини, не потрібно. СКЛАДАЄМО КОРОТКИЙ СПИСОК КАНДИДАТІВ Перше, що можна зробити – це спробувати оцінити ефективність поки що майбутнього репетитора за об’єктивними і непрямими суб’єктивними ознаками. Якщо мова йде про підготовку до ЗНО або ДПА, потенційний претендент на місце викладача повинен мати відповідний досвід. Як мінімум кілька років в професії – теж незайвий критерій, хоча і недостатній сам по собі. Не менш важливі суб’єктивні оцінки – найкраще рекомендації людей, яким ви схильні довіряти. Важливо тільки не довіряти сліпо, а керуватися здоровим глуздом. І якраз для цього важлива зустріч, під час якої варто провести свого роду співбесіду. ПЕРША ЗУСТРІЧ Найслабша ланка більшості сучасних викладачів (репетиторів) навіть не у відсутності чітко структурованого масиву знань, а в невмінні ці знання ефективно передавати учням. Запитайте викладача, як він планує займатися з вашою дитиною. При першому знайомстві з учнем досвідчений репетитор повинен зуміти виявити його сильні і слабкі сторони, можливі прогалини в знаннях. На основі отриманої інформації він запропонує розробити індивідуальний план роботи, виходячи з кількості доступних для навчання годин. Зазвичай інтенсивні заняття з репетитором починають приблизно за рік до передбачуваної здачі іспиту. При цьому учень з репетитором зустрічається не рідше двох разів на тиждень – якщо рідше, ефективність засвоєння матеріалу різко знижується. Зустрічатися частіше буває складно з об’єктивних причин: не завжди є і фінансова можливість, і час самого учня нерідко обмежений, адже зазвичай доводиться займатися з кількома репетиторами з різних предметів одночасно. Підготовка до ЗНО – це все ж забіг на довгу дистанцію, навіть якщо він починається всього за кілька місяців до години Х (не найкраща практика, але буває і таке). У будь-якому випадку репетитор повинен визначити кілька точок проміжного контролю, які дозволять звірити годинники і оцінити прогрес засвоєння пройденого матеріалу. Все це прості і очевидні істини, на яких базується методологія викладання, але навіть про них сучасні репетитори часто забувають. Втім, будь-яка теорія без практики мертва, і рано чи пізно вибір на користь одного з кандидатів все ж доведеться зробити. ПРОЦЕС НАВЧАННЯ Найпростіший спосіб оцінити, наскільки вдалий зроблений вибір викладача – подивитися, як учень виконує домашні завдання і наскільки охоче він проводить заняття. Вища ступінь мистецтва викладання – вміння зацікавити навіть самого недбайливого учня і донести матеріал навіть для самого відсталого.

репетитор
Джерело: image.zn.ua

Важливо не відпускати процес на самоплив: репетитор повинен таким чином відбудовувати процес викладання, щоб учень не міг собі дозволити залишити матеріал невивченим або робити завдання абияк. Це прямі обов’язки викладача, а не батьків, як часто помилково прийнято вважати. Якщо все йде так, як треба, результати не повинні змусити себе чекати. Причому цілком вимірні і однозначно трактуються результати. Наприклад, поліпшення успішності по предмету, що вивчається в школі, перемоги в олімпіадах та інше.

РОБОТА НА РЕЗУЛЬТАТ

Ми живемо в досить агресивному конкурентному середовищі, коли потрібно щодня відстоювати «своє право на», і неефективно витрачати час своєї дитини жоден розсудливий батько не захоче. Професійний репетитор повинен вміти не тільки передати знання, а й мотивувати на результат. Іншими словами, ідеальний репетитор – це тренер для вашої дитини. І футбол з його яскравими перемогами і прикрими поразками тут найкраща аналогія.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.