Рефреймінг основні методи та способи

Існує незліченна кількість методів рефреймінгу. У книзі «Фокуси мови» Роберт Ділтс виділяє чотири конкретних способи.

Рефреймінг
Джерело: perluna.com.ua

1. ЗМІНА РОЗМІРУ РАМОК.

Уявіть, що ви дивитеся кіно і в першому ж кадрі бачите красиву жінку, яка здається самотньою.

У міру того як камера від’їжджає, ви бачите, що вона тримається за руку чоловіка, і, виявляється, що її теж тримають за руку. Коли камера від’їжджає ще далі, ви бачите, що жінка стоїть в ланцюжку де люди тримаються за руки на мітингу протесту.

Урок полягає в тому, що зміна рамок, через які дивиться людина, змінює зміст картини.

Тому, коли ви спілкуєтеся з жінкою, спробуйте уявити, що тримаєте кінокамеру і можете змінювати розмір кадру.

Припустимо, ви хочете, щоб жінка, з якою ви познайомилися в барі, пішла додому разом з вами, але вона турбується про те, що подумають її подруги.

Її рамки еквівалентні груповому портрету на вашій камері. Ви можете збільшити розмір кадру і сказати, що її життя на цій планеті коротке, що незабутні пригоди довго не чекають і якщо вона буде постійно підлаштовуватися під думку інших, справжнє життя пройде повз.

Або ви можете наблизити кадр, вивівши її подруг за рамки кадру, і сфокусуватися виключно на її бажаннях і прагненнях, створюючи інтимний світ для вас двох, світ, який вона не захоче залишати.

2. Контекстний рефреймінг.

Зміна контексту заснована на тому факті, що одна і та ж подія може трактуватися по-різному, в залежності від обставин або обстановки, в якій вона відбувалася.

Яскраве, сяюче сонце радує сім’ю, котра вибралась на пікнік. Але для фермера, спраглого до дощу для свого врожаю, той же сонячний день – суцільний розлад.

Розуміння контекстних змін корисно не тільки для того, щоб бути більш переконливим у розмові з жінками, але і для вашої внутрішньої гри.

Припустимо, ви тестуєте новий дебют, а жінка кидає на вас підозрілий погляд і йде.

У контексті прагнення отримати номер телефону ви будете розглядати цю ситуацію як провал. Але якщо ви перекладете її в контекст того, що вашою метою було не отримання цифр, а оцінка ефективності вашого нового дебюту, то контакт можна вважати цілком успішним.

3. Рефреймінг ЗМІСТУ.

Зміна змісту виходить з того, що люди бачать одні й ті ж речі по-різному, грунтуючись на своїх особистих відносинах, пристрастях, неприйнятті, потребах і цінностях.

Зміна рамок такого типу передбачає погляд під кутом зору кожного окремого індивідуума з урахуванням намірів, що стоять за його / її зовнішньою поведінкою. Припустимо, ви в барі з жінкою, яку хочете відвести додому.

Але її подруга продовжує говорити їй: «Ви повинні залишитися.Навіщо вам йти кудись ще? Ти не можеш піти з хлопцем, якого тільки що зустріла».

Ви можете не звертати уваги на поведінку цієї подруги, егоїстична і контролююча, але це було б занадто просто.

Спробуйте знайти в її діях позитивні наміри.

Може, вона турбується про безпеку своєї подруги. Може, думає, що ви один з тих хлопців, які їздять з вікнами, заклеєними мішками для сміття, і гуркітливими електроінструментами, в багажнику.

Може скластися враження, що вона просто поставила собі за мету викликати у вас фрустрації, але в дійсності її поведінкою рухають все-таки позитивні мотиви.

І чим швидше ви зрозумієте, в яких рамках подруга вашої нової знайомої сприймає ситуацію, тим простіше вам буде впоратися з опором.

Наприклад, ви можете розібратися в ситуації, витративши якийсь час на розмову з цією подругою, домогтися її довіри, а потім дати їй номер свого телефону. У цьому випадку, якщо вона буде турбуватися про свою подругу чи захоче дізнатися, де та перебуває, у неї буде можливість зателефонувати вам.

4. Рефреймінг КРИТИКІВ і критицизм.

Проблема з критиками полягає в тому, що вони вказують не тільки на те, що ви робите не так.

Вони часто вказують на те, що, на їхню думку, неправильно в вас самих.

Для того щоб впоратися з критиками, важливо вийти за рамки негативності і зрозуміти, що за критичними судженнями зазвичай стоять добрі наміри. Те ж саме відноситься і до вашої критики щодо інших.

Наприклад, коли один пропонує будь-яку ідею, постарайтеся не відповідати йому негативної реплікою, здатної привести до суперечки на тему «це ніколи не вийде».

Ставте позитивне, конструктивне питання, яке не буде сприйняте персонально, наприклад: «Як ти збираєшся все це провернути?»

Такий тип рефреймінгу відмінно працює і щодо найсуворішого з ваших критиків – вас самих.

Візьміть будь-яке виправдання, яке утримує вас від досягнення будь-яких цілей, наприклад: «У мене немає часу», і перетворіть його в вирішувану проблему: «Я використовую своє час неефективно».

Потім оберніть проблему в питання: «Як зробити так, щоб я використовував час більш ефективно і завдяки цьому домігся своєї мети?»

Перетворення критицизму і обмежень в питання зі словом «як» можуть перетворити глухий кут у відчинені двері.

5. Рефреймінг ІГРИ.

Більше ви дізнаєтесь про рамки сприйняття, тим більше гнучкості, задоволення і успіху буде у вашому соціальному та професійному житті.

При спілкуванні з жінками слід враховувати як мінімум три моменти.

1. У вас завжди повинні бути жорсткі рамки.

Зробіть так, щоб жінка познайомилася з вами у вашій реальності;не підлаштовувати, щоб вписатися в її світ. Таке ставлення дозволить вам продемонструвати ваш статус краще, ніж гроші і зовнішній вигляд.

2. Рефреймінг – це ключ як до переконливості, так і до флірту. Він дозволяє вам контролювати перебіг бесіди, дає можливість перенаправити її в гумористичне, позитивне, захоплююче або в потрібний момент в сексуальне русло.

Практикуйтеся якомога більше, і ви не тільки досягнете більшого успіху у жінок, а й станете більш талановитим співрозмовником, а також навчитеся мислити набагато ширше.

3. Всі методи рефреймінгу слід використовувати в міру.

Не прагніть до постійного контролю всіх рамок при кожному спілкуванні. Іноді здавшись можна стати переможцем.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.