Як простий блокнот може кардинально змінити ваше життя

Якщо у вас щось не заладилося в житті: робота, просування по службі, партнерські відносини, контакт з дітьми або батьками, зовсім не обов’язково негайно записуватися на прийом до психолога або на тренінг до відомого тренера. Досить просто купити блокнот. І почати записувати в нього різні речі. Які саме, читайте нижче.

Але перш кілька слів про те, як це діє. Думка, як відомо, матеріальна. Про що ми думаємо, що уявляємо, то з нами в кінці кінців і відбувається. Записана ж на папері думка – матеріальна подвійно. Вважається, що мозок краще і точніше сприймає саме записані бажання, а не виголошені подумки. Напевно, тому що в письмовій формі думки виражаються найбільш чітко і ясно.

Отже, купуємо блокнот, але не якийсь там непоказний, а добротний, і пишемо в ньому …

блокнот
Джерело: cs5.livemaster.ru

1. Про те, чого ви хочете

Це один з найдієвіших способів добитися бажаного, і в найкоротші терміни. Перевірено на практиці. Кілька років тому я склала список бажань з двадцяти пунктів. Не скажу, що кожен день, але хоча б зо два-три на тиждень я перечитувала записи, уявляючи собі, які почуття буду відчувати, коли мрії втіляться в реальність. Практично всі з них збулися. Зрозуміло, що переглядом пунктів я не обмежувалася, а цілеспрямовано працювала над здійсненням задуманого. Ось це поєднання зосередженості на мрії і дій по її втіленню, напевно, і призвело до позитивного результату. Але спочатку все ж було записане слово …

2. Про те, чого ви досягли

Психологи радять описувати свої успіхи, причому кожен день, тому що це підвищує впевненість у собі, формує самоповагу, а значить, почуття власної гідності. І ще успішні люди частіше відчувають радість і бувають щасливі.

Але коли ми говоримо про успіхи, ми не маємо на увазі виключно якісь великі досягнення, як, наприклад, успішне закінчення навчання, підвищення по службі, вдала здача проекту, поїздка за кордон, покупка квартири або щось інше в тому ж роді , до чого ви йшли місяці і роки. У нашому житті набагато більше епізодів, пов’язаних з подоланням власної ліні, інерції, стереотипів мислення, страхів, – і це теж перемоги.

Наприклад, відомо: щоб залучити в своє життя успіх, потрібно працювати над собою. В першу чергу, удосконалювати свій розум і душу: читати, слухати музику, ходити на виставки і спектаклі, тобто намагатися у всьому знаходити інтелектуальне і емоційне підживлення. І таким чином ще й виховувати в собі позитивне ставлення до світу. Однак не менш важливо просто впорядковувати своє життя, записуючи його в блокнот, вносячи в нього певні корисні ритуали. Наприклад, починати ранок з гімнастики і з контрастного душу. Зазвичай як буває: ми загорілися якоюсь ідеєю, з натхненням кілька днів втілюємо її і дуже швидко вистигаємо. А ви спробуйте перевести ранкову зарядку в ранг щоденного ритуалу. Звичайно, для цього доведеться зробити над собою зусилля, подолати власні лінощі, але воно того варте!

І кожен день записуйте в блокнот своє чергове досягнення: ранкова гімнастика або пробіжка, відмова від транспорту по дорозі на роботу на користь швидкої ходьби, здорове харчування замість фаст-фуду …

3. Про свої проблеми

Психологи радять писати про все, що вас турбує. Неприємності на роботі, нерозуміння в сім’ї, конфлікти з дітьми, сварка з одним … Користь від цього заняття безсумнівна, адже коли ми пишемо про якусь проблему, ми зосереджуємо на ній всю свою увагу, і поки рука виводить одне слово за іншим , наша підсвідомість обробляє отриману інформацію і пропонує варіанти вирішення. Не обов’язково відразу, іноді через день або навіть більше. Вам напевно знайомий цей стан, коли раптово з’являються здорові думки, ситуація вже не здається безвихідною, ми розуміємо, що потрібно робити, і з душі наче камінь звалюється.

4. Про події в житті

Багато хто помічає, як швидко біжить час, роки миготять один за одним. Здавалося б, тільки вчора ми зустрічали Новий рік, і ось уже знову зима, і знову виблискує ялинка, а за нею Різдво і всі інші зимові свята. Якщо живеш з таким відчуттям часу, здається, що нічого в житті не відбувається. Тільки робота-дім, робота-дім … Щоб зупинити цей двигун, нам знову-таки знадобиться все той же блокнот, куди ми будемо записувати не тільки мрії, проблеми і досягнення, а й все, що відбувається з нами в вихідні дні. У таку-то неділю – зустріч з друзями в новому кафе з незвичайним дизайном. Наступного вихідного – відвідування виставки в картинній галереї, потім – симфонічний концерт або опера, потім – екскурсійна поїздка по околицях, далі – день народження когось із близьких … Коли в кінці грудня ви прочитаєте ці записи, то зрозумієте, як цікаво ви провели рік, скільки змістовних подій сталося і що життя насправді довге.

блокнот
Джерело: cs3.livemaster.ru

5. Про афірмації

Кілька сторінок блокнота варто приділити цим своєрідним заклинанням, що допомагає достукатися до підсвідомості і саме таким чином, змінити життя на краще. Згідно з правилом, афірмація повинна бути короткою, конкретною, складеної в позитивній формі (тобто без частки «не») і в теперішньому часі, як ніби вона описує те, що з вами вже сталося. Але головне – позитивні емоції, які ви відчуваєте, записуючи цю ємну фразу, – спокій, радість, розслабленість. І ще важлива особливість, помічена багатьма: афірмацію потрібно повторити 100 разів. Тоді вона немов вкарбувалася в підсвідомість і запустить необхідні механізми, які змінять нашу реальність.

6. Про подяки

Кожен прожитий нами день вартий того, щоб щиро і гаряче подякувати Господу, Вищій Силі, Всесвіту, Всесвіт – називайте, як хочете Те незбагненне і велике, що керує нами і веде нас по життю. Психологи радять приділити цьому кілька хвилин перед сном. Проаналізуйте, що хорошого відбулося з вами за день, і напишіть слова подяки. Подякуйте за послані вам труднощі, які ви намагалися подолати. За те, що зрозуміли, які допускали помилки, і постараєтеся більше не робити їх. За те, що живі ваші батьки, за те, що у вас є сім’я, діти, друзі. І навіть якщо прожитий день був невдалим, постарайтеся згадати світлі моменти і подякувати за них. Цей процес наповнить вас тихою радістю, дасть відчуття внутрішньої повноти, гармонії і рівноваги.

Залишити відповідь